Forum nove glasbe 2022

Sprememba paradigme

12. november  – 8. december

 

KONCERT I 

12.11.2022, Moderna galerija* 

Polzvok za oboo in pol 
Izbor programa: Matej Šarc, oboa 

Uroš Krek: Sonatina  
Klara Mlakar: Polyphenism  
Dylan Lardelli: Half sound  (krstna izvedba) 
Georges Aperghis: À bout de bras  
Eliott Carter: Tempo e Tempi  
Jakob Jež: Ekstremi 3  

Matej Šarc (oboa) 
Ansambel Foruma nove glasbe   

* koncert bo ponovljen 19.11.2022 v Trstu 

 

KONCERT II 

17.11.2022, Slovenska filharmonija

Monstrum 
Izbor programa: Megumi Kasakava, viola 

Gérard Grisey: Prologue  
Rebecca Saunders: Hauch II  
Matej Bonin: Impetus  
Malika Kišino: Lamento II  
Daniel Moreira: Das Nein-Doch Spiel  
Sasha J. Blondeau: Monstrum 
Tadeja Vulc: novo delo (naročilo Foruma nove glasbe) 

Megumi Kasakava (viola) 
Ansambel Foruma nove glasbe  
Michel Pozmanter (dirigent)  

 

KONCERT III

18.11.2022, Stara elektrarna** 

Zamrznitve 
Izbor programa: Slowind 
 
Larisa Vrhunc: Zamrznitve  

Ansambel Slowind  
Michel Pozmanter (dirigent) 
Larisa Vrhunc (zvok)  
Boris Beja (prostor)   
Marko Čeh (režija)    

** koprodukcija s Pihalnim kvintetom Slowind (9. Slowindova pomlad 2022) 

 

KONCERT IV 

03.12.2022, Slovenska filharmonija 

»Hommage a William S. Burroughs« 
Izbor programa: Christoph Walder, rog  

Bernhard Lang: Differenz/Wiederholung 1 
Bernhard Gander: „Ö“ 
Jorge Lopez: Gonzales the Earth Eater  
Neville Hall: the flames rise to fade in green air (novo delo, naročilo Foruma nove glasbe) 

 Klangforum Wien 
Jean-Philippe Würtz (dirigent) 

 

KONCERT V 

05.12.2022, Klub CD ***

Zvočne pokrajine  

Izbor programa: Alex Lipowski, tolkala  

Catherine Lamb: Curvo totalitas 
Karlheinz Stockhausen: Mikrophonie I  

Klangforum Wien  

*** v sodelovanju s Cankarjevim domom.

 

KONCERT VI 

8.12.2022, Slovenska filharmonija 

Levitve klavirja 
Izbor programa: Joonas Ahonen, klavir  

Tristan Murail: Mémorial  
Tristan Murail: Le Rossignol en amour  
Janez Matičič: Geode  
Frédérick Durieux: Übersicht III  
Raphaele Biston: traces  
Márton Illés: Rajzok III   

Joonas Ahonen, klavir
Ansambel Foruma nove glasbe

SPREMLJEVALNI PROGRAM I 

17.11.2022, Slovenska filharmonija****

Mladi glasbeniki mladim 

Melani Popit: Vezi 

Učenci Glasbenega centra Edgar Willems 

 **** v sodelovanju z Glasbenim centrom Edgar Willems 

 

SPREMLJEVALNI PROGRAM II 

23.11.2022, *****

Živo srebro 
Izbor programa: Primož Sukič, kitara 

The Third Guy: Hydrargyrum 
Petra Strahovnik: Be 
Matej Bonin:  novo delo za dve kitari in DADA mašine 
James Tenney: Harmonium  
Uroš Rojko: Try holding your breath (krstna izvedba) 

Primož Sukič, kitara, električna kitara, elektronika 
Matej Bonin, kitara, DADA mašine 

 ***** v sodelovanju z Društvom slovenskih skladateljev